Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Rss

  Blog

  Zdravotné ponožky sú do práce ako stvorené
  Komentáre ( d) Zdravotné ponožky sú do práce ako stvorené
  Zdravotné ponožky sú vhodné pre osoby, ktoré trpia takými nešvármi, ako sú: nadmerné potenie nôh, vysoko citlivá pokožka, cukrovka alebo problémy s obehovým systémom a prekrvovaním. A v zamestnaní je obzvlášť dôležité, aby ste sa cítili maximálne komfortne.
  Pranie pracovných odevov v rukách profesionálov
  Komentáre ( d) Pranie pracovných odevov v rukách profesionálov
  Pracovné oblečenie môže byť na čistenie a pranie oveľa náročnejšie, než je tomu pri bežných odevoch. Je to logické. Áno, pri menšom znečistení, a pokiaľ vykonávate také povolanie, pri ktorom nehrozia úpornejšie nečistoty, tak si môžete dovoliť použiť svoju vlastnú práčku. Pokiaľ však pracujete napríklad s mastnými látkami, stavebnými hmotami alebo s chemikáliami, tak je pravdepodobné, že budete musieť vyhľadať odbornú pomoc.
  Prehľadné rozdelenie pracovnej obuvi
  Komentáre ( d) Prehľadné rozdelenie pracovnej obuvi
  To, akú si zvolíte pracovnú obuv, závisí od viacerých faktorov. Tak predovšetkým, pre určité povolania sú vyrábané špeciálne topánky, ktoré vám zaručia dokonalú funkčnosť a ochranu, ďalej by ste mali zohľadniť aj ročné obdobia av neposlednom rade si vyberať tak, aby vám topánky dobre padli a nemuseli ste sa za ne hanbiť ani vy, ani váš zamestnávateľ. Tu je základné delenie pracovných topánok podľa rôznych kritérií.
  Teplá bunda, topánky a rukavice sú základom úspechu pri práci v zime
  Komentáre ( d) Teplá bunda, topánky a rukavice sú základom úspechu pri práci v zime
  Na prácu v zime budete potrebovať najmä kvalitnú zimnú bundu, ktorá zahreje hornú časť tela, odspodu vás zase skvele odizolujú zimné pracovné topánky. A nemali by chýbať ani hrejivé rukavice, tie ale musia zodpovedať typu práce, ktorú vykonávate a tiež zohľadnite to, aký cit budete potrebovať v prstoch.
  Materiály záhradníckych pracovných rukavíc
  Komentáre ( d) Materiály záhradníckych pracovných rukavíc
  Záhradné pracovné rukavice by vám mali predovšetkým skvele padnúť a zároveň plniť svoju funkciu pri danej práci. Nepohodlie je pri práci na záhrade príťažou, preto si rukavice pred kúpou dobre vyskúšajte.
  Respirátor, ktorý ochráni proti jemným čiastočkám prachu pri práci
  Komentáre ( d) Respirátor, ktorý ochráni proti jemným čiastočkám prachu pri práci
  Pracujete v prašnom prostredí v zamestnaní, alebo sa chystáte na práce doma, pri ktorých sa dá očakávať prášenie? Potom by pre vás mal byť jednou z hlavných ochranných pomôcok respirátor. Riziká, ktoré s pachom prenikajúcim do priedušiek a do pľúc, súvisia, sú nemalé. Okrem toho, že vdychovať prašné častice je nepríjemné a dráždivé, pokiaľ takto pracujete dlhodobo, môže dokonca dôjsť k trvalému poškodeniu pľúc.
  Komentáre ( d) Vyberáme rukavice podľa typu vykonávanej práce
  Pokiaľ pracujete manuálne, potom určite viete, že nie sú rukavice ako rukavice. Jednotlivé typy sa môžu veľmi výrazne líšiť a hodiť sa pre úplne odlišné druhy pracovných odborov.
  Jednorazové pracovné rukavice ako ochrana proti koronaviru
  Komentáre ( d) Jednorazové pracovné rukavice ako ochrana proti koronaviru
  Nosenie jednorazových pracovných rukavíc znamená nielen ochranu proti nečistotám alebo chemikáliám, môže zaistiť aj vylepšenie ochrany proti koronaviru. Nie je to samozrejme stopercentné, pokiaľ ich ale budete používať správne, riziko nakazenia môžete podstatne znížiť.
  Goretex pracovná obuv: čistenie a správna starostlivosť
  Komentáre ( d) Goretex pracovná obuv: čistenie a správna starostlivosť
  Sú na vykonávanie vašej práce ideálne goretexové pracovné topánky? Potom ste si možno veľmi dobre vedomí toho, aké výhody poskytujú. Vďaka špeciálnej membráne sú oproti bežnej pracovnej obuvi oveľa priedušnejšie a pri tom zaistia výbornú nepremokavosť. Najlepšie sa teda hodí na práce v náročnejšom teréne a tam, kde potrebujete mať nohu stále v suchu.
  Ochrana proti nepríjemnému hmyzu pri práci
  Komentáre ( d) Ochrana proti nepríjemnému hmyzu pri práci
  Hmyz patrí k organizmom, ktoré sú najviac zastúpené po celej našej planéte. Rozdeľuje sa na mnoho kategórií, keď niektoré z nich sú užitočné, ďalšie sa radia ku škodlivým. Pre človeka sú samozrejme nepríjemní rôzni škodcovia, a to ako doma, tak aj v práci.
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★