Čas na vrátenie. Nevhodné darčeky môžete v pokoji vrátiť alebo vymeniť až do 15.1.2024.

Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Rss

  Blog

  Kritériá výberu novej zimnej pracovnej obuvi
  Komentáre ( d) Kritériá výberu novej zimnej pracovnej obuvi
  Ak sa vybavíte kvalitným zimným pracovným oblečením, bolo by dosť kontraproduktívne, nemať tiež zodpovedajúcu obuv. Zimné pracovné topánky by mali spĺňať pomerne náročné kritériá, ktoré je dobré dopredu poznať. Možno ste v tomto smere už skúsení a viete, ako vyberať, ale tiež je celkom možné, že si zimnú obuv do práce vyberáte prvýkrát, alebo ste minule neboli akosi spokojní.
  Komentáre ( d) Čelovku využijete nielen na prácu
  Pracovná čelovka je nutným vybavením rôznych profesií. Používajú ju hasiči, reštaurátori, elektrikári, speleológovia, ale tiež sa vám oplatí pri práci za zníženej viditeľnosti v domácnosti. Skrátka, takú čelovku, by ste mali mať po ruke, či už ste domácim majstrom, alebo profesionálom. Výhoda je asi jasná, vďaka tomuto svietidlu budete mať pri práci voľné ruky. Poďme si predstaviť, aké typy čeloviek môžete nájsť na trhu.
  Pytle na odpad v práci i v domácnosti
  Komentáre ( d) Pytle na odpad v práci i v domácnosti
  Při nejrůznějších pracovních činnostech, stejně jako při běžném životě, produkují lidé opravdu velké množství odpadu. Ta čísla ani nechtějte slyšet. A samozřejmě právě s odpadem je spojena řada potíží, které mohou vznikat už při jeho produkci a následném transportu a ukládání. Velmi osvědčenými obaly na různé druhy odpadu, ale také na další předměty, se staly plastové pytle. O nich si nyní povíme více.
  Zdravotné ponožky sú do práce ako stvorené
  Komentáre ( d) Zdravotné ponožky sú do práce ako stvorené
  Zdravotné ponožky sú vhodné pre osoby, ktoré trpia takými nešvármi, ako sú: nadmerné potenie nôh, vysoko citlivá pokožka, cukrovka alebo problémy s obehovým systémom a prekrvovaním. A v zamestnaní je obzvlášť dôležité, aby ste sa cítili maximálne komfortne.
  Pranie pracovných odevov v rukách profesionálov
  Komentáre ( d) Pranie pracovných odevov v rukách profesionálov
  Pracovné oblečenie môže byť na čistenie a pranie oveľa náročnejšie, než je tomu pri bežných odevoch. Je to logické. Áno, pri menšom znečistení, a pokiaľ vykonávate také povolanie, pri ktorom nehrozia úpornejšie nečistoty, tak si môžete dovoliť použiť svoju vlastnú práčku. Pokiaľ však pracujete napríklad s mastnými látkami, stavebnými hmotami alebo s chemikáliami, tak je pravdepodobné, že budete musieť vyhľadať odbornú pomoc.
  Prehľadné rozdelenie pracovnej obuvi
  Komentáre ( d) Prehľadné rozdelenie pracovnej obuvi
  To, akú si zvolíte pracovnú obuv, závisí od viacerých faktorov. Tak predovšetkým, pre určité povolania sú vyrábané špeciálne topánky, ktoré vám zaručia dokonalú funkčnosť a ochranu, ďalej by ste mali zohľadniť aj ročné obdobia av neposlednom rade si vyberať tak, aby vám topánky dobre padli a nemuseli ste sa za ne hanbiť ani vy, ani váš zamestnávateľ. Tu je základné delenie pracovných topánok podľa rôznych kritérií.
  Teplá bunda, topánky a rukavice sú základom úspechu pri práci v zime
  Komentáre ( d) Teplá bunda, topánky a rukavice sú základom úspechu pri práci v zime
  Na prácu v zime budete potrebovať najmä kvalitnú zimnú bundu, ktorá zahreje hornú časť tela, odspodu vás zase skvele odizolujú zimné pracovné topánky. A nemali by chýbať ani hrejivé rukavice, tie ale musia zodpovedať typu práce, ktorú vykonávate a tiež zohľadnite to, aký cit budete potrebovať v prstoch.
  Materiály záhradníckych pracovných rukavíc
  Komentáre ( d) Materiály záhradníckych pracovných rukavíc
  Záhradné pracovné rukavice by vám mali predovšetkým skvele padnúť a zároveň plniť svoju funkciu pri danej práci. Nepohodlie je pri práci na záhrade príťažou, preto si rukavice pred kúpou dobre vyskúšajte.
  Respirátor, ktorý ochráni proti jemným čiastočkám prachu pri práci
  Komentáre ( d) Respirátor, ktorý ochráni proti jemným čiastočkám prachu pri práci
  Pracujete v prašnom prostredí v zamestnaní, alebo sa chystáte na práce doma, pri ktorých sa dá očakávať prášenie? Potom by pre vás mal byť jednou z hlavných ochranných pomôcok respirátor. Riziká, ktoré s pachom prenikajúcim do priedušiek a do pľúc, súvisia, sú nemalé. Okrem toho, že vdychovať prašné častice je nepríjemné a dráždivé, pokiaľ takto pracujete dlhodobo, môže dokonca dôjsť k trvalému poškodeniu pľúc.
  Komentáre ( d) Vyberáme rukavice podľa typu vykonávanej práce
  Pokiaľ pracujete manuálne, potom určite viete, že nie sú rukavice ako rukavice. Jednotlivé typy sa môžu veľmi výrazne líšiť a hodiť sa pre úplne odlišné druhy pracovných odborov.
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★