Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Rss

  Blog

  Reflexné pracovné oblečenie: Nevyhnutnosť pre bezpečnosť a viditeľnosť
  Komentáre ( d) Reflexné pracovné oblečenie: Nevyhnutnosť pre bezpečnosť a viditeľnosť
  Reflexné pracovné oblečenie je základným prvkom osobnej ochrannej výbavy pre mnohých profesionálov pracujúcich vo vonkajšom prostredí, najmä v nočných hodinách alebo za zníženej viditeľnosti. Toto oblečenie je navrhnuté tak, aby zvýšilo viditeľnosť pracovníkov vďaka vysoko reflexným materiálom, ktoré odrážajú svetlo späť k zdroju, čím upozorňujú na prítomnosť človeka v zle osvetlených alebo potenciálne nebezpečných pracovných prostrediach.
  Ochranné pracovné oblečenie: Základný kameň bezpečnosti na pracovisku
  Komentáre ( d) Ochranné pracovné oblečenie: Základný kameň bezpečnosti na pracovisku
  V dnešnej dobe je pracovné oblečenie nevyhnutnou súčasťou mnohých profesií. Nielenže podporuje profesionálny vzhľad, ale predovšetkým slúži na ochranu zdravia a bezpečnosti pracovníkov. Význam ochranného pracovného oblečenia nemožno podceňovať, pretože priamo ovplyvňuje efektivitu práce a znižuje riziko pracovných úrazov.
  Termoprádlo uľahčuje prácu
  Komentáre ( d) Termoprádlo uľahčuje prácu
  Termoprádlo, ktoré je označované aj ako bielizeň funkčné, majú radi športovci, milovníci outdoor aktivít a stále častejšie ho v zime nosia aj pracovníci v rôznych odvetviach. Samozrejme hlavne v takých, kde sa veľa pracuje vonku a pri nižších teplotách. Čo dnes dodáva pracovnému termobielizni takú slávu a prečo by ste ho mali vyskúšať aj vy?
  Kritériá výberu novej zimnej pracovnej obuvi
  Komentáre ( d) Kritériá výberu novej zimnej pracovnej obuvi
  Ak sa vybavíte kvalitným zimným pracovným oblečením, bolo by dosť kontraproduktívne, nemať tiež zodpovedajúcu obuv. Zimné pracovné topánky by mali spĺňať pomerne náročné kritériá, ktoré je dobré dopredu poznať. Možno ste v tomto smere už skúsení a viete, ako vyberať, ale tiež je celkom možné, že si zimnú obuv do práce vyberáte prvýkrát, alebo ste minule neboli akosi spokojní.
  Komentáre ( d) Čelovku využijete nielen na prácu
  Pracovná čelovka je nutným vybavením rôznych profesií. Používajú ju hasiči, reštaurátori, elektrikári, speleológovia, ale tiež sa vám oplatí pri práci za zníženej viditeľnosti v domácnosti. Skrátka, takú čelovku, by ste mali mať po ruke, či už ste domácim majstrom, alebo profesionálom. Výhoda je asi jasná, vďaka tomuto svietidlu budete mať pri práci voľné ruky. Poďme si predstaviť, aké typy čeloviek môžete nájsť na trhu.
  Pytle na odpad v práci i v domácnosti
  Komentáre ( d) Pytle na odpad v práci i v domácnosti
  Při nejrůznějších pracovních činnostech, stejně jako při běžném životě, produkují lidé opravdu velké množství odpadu. Ta čísla ani nechtějte slyšet. A samozřejmě právě s odpadem je spojena řada potíží, které mohou vznikat už při jeho produkci a následném transportu a ukládání. Velmi osvědčenými obaly na různé druhy odpadu, ale také na další předměty, se staly plastové pytle. O nich si nyní povíme více.
  Zdravotné ponožky sú do práce ako stvorené
  Komentáre ( d) Zdravotné ponožky sú do práce ako stvorené
  Zdravotné ponožky sú vhodné pre osoby, ktoré trpia takými nešvármi, ako sú: nadmerné potenie nôh, vysoko citlivá pokožka, cukrovka alebo problémy s obehovým systémom a prekrvovaním. A v zamestnaní je obzvlášť dôležité, aby ste sa cítili maximálne komfortne.
  Pranie pracovných odevov v rukách profesionálov
  Komentáre ( d) Pranie pracovných odevov v rukách profesionálov
  Pracovné oblečenie môže byť na čistenie a pranie oveľa náročnejšie, než je tomu pri bežných odevoch. Je to logické. Áno, pri menšom znečistení, a pokiaľ vykonávate také povolanie, pri ktorom nehrozia úpornejšie nečistoty, tak si môžete dovoliť použiť svoju vlastnú práčku. Pokiaľ však pracujete napríklad s mastnými látkami, stavebnými hmotami alebo s chemikáliami, tak je pravdepodobné, že budete musieť vyhľadať odbornú pomoc.
  Prehľadné rozdelenie pracovnej obuvi
  Komentáre ( d) Prehľadné rozdelenie pracovnej obuvi
  To, akú si zvolíte pracovnú obuv, závisí od viacerých faktorov. Tak predovšetkým, pre určité povolania sú vyrábané špeciálne topánky, ktoré vám zaručia dokonalú funkčnosť a ochranu, ďalej by ste mali zohľadniť aj ročné obdobia av neposlednom rade si vyberať tak, aby vám topánky dobre padli a nemuseli ste sa za ne hanbiť ani vy, ani váš zamestnávateľ. Tu je základné delenie pracovných topánok podľa rôznych kritérií.
  Teplá bunda, topánky a rukavice sú základom úspechu pri práci v zime
  Komentáre ( d) Teplá bunda, topánky a rukavice sú základom úspechu pri práci v zime
  Na prácu v zime budete potrebovať najmä kvalitnú zimnú bundu, ktorá zahreje hornú časť tela, odspodu vás zase skvele odizolujú zimné pracovné topánky. A nemali by chýbať ani hrejivé rukavice, tie ale musia zodpovedať typu práce, ktorú vykonávate a tiež zohľadnite to, aký cit budete potrebovať v prstoch.
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★