Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Rss

  Blog

  Teplá bunda, topánky a rukavice sú základom úspechu pri práci v zime
  Komentáre ( d) Teplá bunda, topánky a rukavice sú základom úspechu pri práci v zime
  Na prácu v zime budete potrebovať najmä kvalitnú zimnú bundu, ktorá zahreje hornú časť tela, odspodu vás zase skvele odizolujú zimné pracovné topánky. A nemali by chýbať ani hrejivé rukavice, tie ale musia zodpovedať typu práce, ktorú vykonávate a tiež zohľadnite to, aký cit budete potrebovať v prstoch.
  Materiály záhradníckych pracovných rukavíc
  Komentáre ( d) Materiály záhradníckych pracovných rukavíc
  Záhradné pracovné rukavice by vám mali predovšetkým skvele padnúť a zároveň plniť svoju funkciu pri danej práci. Nepohodlie je pri práci na záhrade príťažou, preto si rukavice pred kúpou dobre vyskúšajte.
  Respirátor, ktorý ochráni proti jemným čiastočkám prachu pri práci
  Komentáre ( d) Respirátor, ktorý ochráni proti jemným čiastočkám prachu pri práci
  Pracujete v prašnom prostredí v zamestnaní, alebo sa chystáte na práce doma, pri ktorých sa dá očakávať prášenie? Potom by pre vás mal byť jednou z hlavných ochranných pomôcok respirátor. Riziká, ktoré s pachom prenikajúcim do priedušiek a do pľúc, súvisia, sú nemalé. Okrem toho, že vdychovať prašné častice je nepríjemné a dráždivé, pokiaľ takto pracujete dlhodobo, môže dokonca dôjsť k trvalému poškodeniu pľúc.
  Komentáre ( d) Vyberáme rukavice podľa typu vykonávanej práce
  Pokiaľ pracujete manuálne, potom určite viete, že nie sú rukavice ako rukavice. Jednotlivé typy sa môžu veľmi výrazne líšiť a hodiť sa pre úplne odlišné druhy pracovných odborov.
  Jednorazové pracovné rukavice ako ochrana proti koronaviru
  Komentáre ( d) Jednorazové pracovné rukavice ako ochrana proti koronaviru
  Nosenie jednorazových pracovných rukavíc znamená nielen ochranu proti nečistotám alebo chemikáliám, môže zaistiť aj vylepšenie ochrany proti koronaviru. Nie je to samozrejme stopercentné, pokiaľ ich ale budete používať správne, riziko nakazenia môžete podstatne znížiť.
  Goretex pracovná obuv: čistenie a správna starostlivosť
  Komentáre ( d) Goretex pracovná obuv: čistenie a správna starostlivosť
  Sú na vykonávanie vašej práce ideálne goretexové pracovné topánky? Potom ste si možno veľmi dobre vedomí toho, aké výhody poskytujú. Vďaka špeciálnej membráne sú oproti bežnej pracovnej obuvi oveľa priedušnejšie a pri tom zaistia výbornú nepremokavosť. Najlepšie sa teda hodí na práce v náročnejšom teréne a tam, kde potrebujete mať nohu stále v suchu.
  Ochrana proti nepríjemnému hmyzu pri práci
  Komentáre ( d) Ochrana proti nepríjemnému hmyzu pri práci
  Hmyz patrí k organizmom, ktoré sú najviac zastúpené po celej našej planéte. Rozdeľuje sa na mnoho kategórií, keď niektoré z nich sú užitočné, ďalšie sa radia ku škodlivým. Pre človeka sú samozrejme nepríjemní rôzni škodcovia, a to ako doma, tak aj v práci.
  Antibakteriálne gély a ich použitie v práci
  Komentáre ( d) Antibakteriálne gély a ich použitie v práci
  Aj pri práci je potrebné myslieť na hygienu a možno ešte viac po vykonanej práci. Veľakrát nestačí iba umytie teplou vodou a bežným mydlom, niektoré činnosti doslova volajú po tom, aby sme používali antibakteriálne a dezinfekčné prostriedky. A to najmä v súčasnej dobe, keď sme sa ešte stále nezbavili otravného koronaviru.
  Najčastejšie používané materiály pracovného odevu
  Komentáre ( d) Najčastejšie používané materiály pracovného odevu
  Základnými vlastnosťami každého pracovného oblečenia sú odolnosť, ochrana a pohodlnosť pri práci. Tieto vlastnosti potom určujú najmä samotné materiály, z ktorých je oblečenie vyrobené, ďalej napríklad strih a pevnosť šitých švov, povrchová úprava, stupeň ochrany, norma a ďalšie.
  Rôzne profesie, rôzne zimné pracovné bundy
  Komentáre ( d) Rôzne profesie, rôzne zimné pracovné bundy
  Zimné pracovné bundy sa môžu líšiť podľa toho, kde pracujete. Nie vždy je treba hrubú bundu, ktorá môže byť zbytočne ťažká a pri práci zaväzí. Teplá bunda potom nemusí byť určená iba pre prácu vonku, ale aj do prostredia, ktoré je typické chladnejšou klímou.
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★