Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Zdravotné ponožky sú do práce ako stvorené

  Zdravotné ponožky sú do práce ako stvorené

  Zdravotné ponožky sú vhodné pre osoby, ktoré trpia takými nešvármi, ako sú: nadmerné potenie nôh, vysoko citlivá pokožka, cukrovka alebo problémy s obehovým systémom a prekrvovaním. A v zamestnaní je obzvlášť dôležité, aby ste sa cítili maximálne komfortne.

  Pre zdravotné ponožky je charakteristické, že ponechávajú nohe viac voľnosti, to znamená, že nikde neškrtia. Na tento účel majú väčšinou voľný lem bez sťahovacej gumy a upletený takým spôsobom, aby netlačil hlavne na lýtka. Tých užitočných vlastností je ale oveľa viac, nebojte, budeme sa im venovať v nasledujúcom texte. Ešte si snáď môžeme povedať, že sú vyrobené zo špeciálneho úpletu a osobám s vyššie spomínanými problémami môžu naozaj veľmi výrazne uľahčiť prácu.

  Užitočné vlastnosti zdravotných ponožiek v bodoch:

  • Voľný lem- Zaistí to, že pracovná ponožka dobre drží a len tak neskĺzne, pri tom ponecháva nohe schopnosť dostatočne sa prekrvovať. Namiesto sťahovacej gumy sa častou používajú jemné elastické lamely.
  • Rovnomerné rozloženie tlaku na väčšiu plochu
  • Neškrtí nohu v lýtkovej ani členkovej oblasti
  • Dokážu skvele odvádzať pot
  • Sú antibakteriálne- Najlepšie antibakteriálne vlastnosti sú dosiahnuté vďaka materiálom, ako bambus alebo Siltex.
  • Jsú antialergénne- Aj tu sa výborne osvedčil bambus, prípadne Merino vlna.

  Pre náročné zamestnania

  Zdravotné ponožky si dobre rozumejú s pracovnou obuvou a u citlivejších osôb zamedzia tvorbe opuchov, pľuzgierov alebo alergických reakcií. V práci sú potom nohy väčšinou oveľa viac namáhané ako pri bežných aktivitách, preto zdravotné ponožky odporúčame, a to hlavne pracovníkom, ktorí:

  • Majú sedavé zamestnanie- Ideálne budú bambusové alebo vlnené ponožky, ktoré výborne odvádzajú pot a zamedzujú nepríjemnému zápachu nôh. Zároveň spĺňajú prísne nároky na odolnosť voči nežiaducim mikroorganizmom.
  • Musí v práci dlho stáť - Pre pracovníkov, ktorí v práci dlhodobo stoja alebo veľa chodia, budú vhodnou voľbou zdravotné ponožky so zosilnenou chodidlovou časťou, najmä pätou a špičkou. Lepšie tlmia nárazy a tak zamedzujú bolestiam nôh a vzniku opuchov či otlakov.
  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★