Čas na vrátenie. Nevhodné darčeky môžete v pokoji vrátiť alebo vymeniť až do 15.1.2024.

Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Vyberáme rukavice podľa typu vykonávanej práce

  Pokiaľ pracujete manuálne, potom určite viete, že nie sú rukavice ako rukavice. Jednotlivé typy sa môžu veľmi výrazne líšiť a hodiť sa pre úplne odlišné druhy pracovných odborov. Poďme si k tejto téme povedať trochu viac. Zoznámte sa s druhmi pracovných rukavíc, ktoré sa hodia na rôzne povolania a na rôzne pracovné úkony.

  Na prácu s tupými predmetmi

  Prvá skupina pracovných rukavíc je tou najmenej namáhanou, jedná sa teda o prevedenie, ktoré môže byť ľahké a materiály nemusia byť zbytočne silné. Ideálne budú rukavice z PVC, latexu alebo nitrilu. Ich účelom je v podstate chrániť iba pokožku a hodí sa na manipuláciu s menej nebezpečnými predmetmi. Pri týchto bezpečnejších pracovných úkonoch ide o to, aby bola ruka dobre pohyblivá, obľúbené sú rukavice máčané. Tie ale môžu byť tiež zosilnené, aby dokázali ochrániť proti prepichnutiu.

  Na prácu s ostrými a horúcimi predmetmi

  Tento typ pracovných rukavíc by už mal spĺňať pomerne prísne nároky na odolnosť pri uchopení horúceho alebo ostrého predmetu. Jedná sa často o rukavice vyrobené z aramidových vlákien, teda vlákien s vysokou odolnosťou, ale aj veľmi dobrou pružnosťou. Aramid dokáže ochrániť ruky aj pri skutočne vysokých, alebo naopak nízkych teplotách, len tak ho neprepichnete ani neprerežete.

  Na prácu s nebezpečnými látkami

  Na ochranu rúk pri manipulácii s toxickými a nebezpečnými látkami slúžia pracovné rukavice vyrobené najčastejšie z nepriedušnej a nepriepustnej, vysoko chemicky odolnej gumy či vhodného umelého materiálu. Podľa stupňa rizika sa rozdeľujú do troch skupín.

  Na prácu s elektrinou

  Elektrikári nosia pracovné rukavice, ktoré musia predovšetkým spĺňať vysoké nároky na izoláciu proti prúdu. Najčastejšie sa jedná o rukavice gumové, avšak také, čo umožní aj jemnejšiu prácu. Proti úrazu elektrinou by ste sa ale mali chrániť aj doma, a to, pokiaľ možno aj pri menej náročných úkonoch, ako je napríklad výmena žiarovky.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★