Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Termoprádlo uľahčuje prácu

  Termoprádlo uľahčuje prácu

  Termoprádlo, ktoré je označované aj ako bielizeň funkčné, majú radi športovci, milovníci outdoor aktivít a stále častejšie ho v zime nosia aj pracovníci v rôznych odvetviach. Samozrejme hlavne v takých, kde sa veľa pracuje vonku a pri nižších teplotách. Čo dnes dodáva pracovnému termobielizni takú slávu a prečo by ste ho mali vyskúšať aj vy?

  Regulácia teploty tela

  Funkčné prádlo sa vyrába zo špeciálnych vlákien, ktoré ako niektoré prírodné materiály toľko nesajú vodu, tým pádom ani pot. Z toho nám vyplýva, že dokáže skvele regulovať telesnú teplotu. Jednoznačnou výhodou je výborný odvod potu a vlhkosti do ďalšej špeciálne upravenej vrstvy, ktorá zase dokáže dobre vysychať a zároveň udržať pokožku v teple.

  Z vnútornej strany potom termoprádlo rozhodne nechladí, čo je spôsobené práve odvodom vlhka smerom von od pokožky.

  Rýchle schnutie

  Z hľadiska praktickosti ponúka funkčná pracovná bielizeň celý rad prínosov. A zase si tu urobíme menšie porovnanie napríklad s bavlnou, ktoré trvá skutočne dlho, kým ju vysušíte, a pri práci v daždi sa z nej stane doslova príťaž, pretože veľmi výrazne zvýši svoju hmotnosť vďaka nasiaknutiu vodou.

  Funkčné materiály pracovnej termobielizne sú ale ľahké aj samy o sebe. To pri práci určite oceníte a budete sa cítiť celkovo viac voľní a neobmedzovaní pri vykonávaní najrôznejších pracovných úkonov. Lepšia pohyblivosť potom zaistí aj elasticita tejto spodnej bielizne a schopnosť skvele priľnúť k telu, podobne ako napríklad latexové oblečenie. Inak povedané, nikde vám nebude nič plandať a zaviazať.

  Čo dokážu ploché švy?

  Jednou zo základných charakteristík pracovnej termobielizne je použitie špecifických švov, ktoré sú ploché. Práve s nimi súvisí ona dokonalá priľnavosť, to ale zďaleka nie je všetko, čo dokážu. Ploché švy sa prispôsobia líniám tela a pokožke, nikde vás nebudú tlačiť a drieť. Aj preto je funkčná bielizeň vhodná aj pre pracujúce ženy, ktorých pokožka je prirodzene jemnejšia a citlivejšia ako tá mužská.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★