Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Teplá bunda, topánky a rukavice sú základom úspechu pri práci v zime

  Teplá bunda, topánky a rukavice sú základom úspechu pri práci v zime

  Na prácu v zime budete potrebovať najmä kvalitnú zimnú bundu, ktorá zahreje hornú časť tela, odspodu vás zase skvele odizolujú zimné pracovné topánky. A nemali by chýbať ani hrejivé rukavice, tie ale musia zodpovedať typu práce, ktorú vykonávate a tiež zohľadnite to, aký cit budete potrebovať v prstoch.

  Zimná pracovná bunda

  Zimné bundy sa hodia nielen do vonkajšieho prostredia, ale tiež napríklad do pracovných hál a priestorov, ktoré nie sú vyhrievané. Dajte si ale pozor, aby ste si nekúpili pracovnú bundu na zimu, ktorá síce krásne zahreje, na druhú stranu ale neumožní správnu pohyblivosť. Najmä v pracovných odboroch, kde je veľa pohybu nutnosťou, sa dostávajú do popredia softshell bundy. Medzi ich plusy patrí skvelá ochrana proti vetru, ale aj dažďu a samozrejme aj proti chladu.

  V zimnej bunde by ste sa mali cítiť v ideálnej teplote, to znamená, že by vám nemala byť zima, ale prekvapivo ani horúco. Moderné pracovné bundy sú našťastie vyrábané tak, aby tiež dokázali dobre odvádzať pot a boli prakticky vzdušné.

  Zimná pracovná obuv

  Ak je vám chladno od nôh, potom si môžete obliecť sebateplejšie oblečenie, a aj tak sa nebudete cítiť dobre. Zimné pracovné topánky by preto mali byť dobre prispôsobivé, nie tuhé, zároveň vhodne zateplené, pritom ale aj dobre priedušné. Počítajte s tým, že kým sa dostanete naplno do pracovného procesu, môže vám byť od nôh chladno, po určitej dobe sa ale môže noha paradoxne prehrievať.

  Zimné pracovné rukavice

  Ruky, rovnako ako nohy by určite nemali zostať nechránené a pracovné rukavice patria k oným nevyhnutným doplnkom pracovného oblečenia, ktoré plnia jednak funkciu bezpečnostnú, zároveň ale chránia proti nepriazni počasia. Inak povedané, pri práci v zime by ste rozhodne nemali podceňovať krytie tých najviac náchylných partií, teda práve rukou, ale aj tváre a hlavy.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★