Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Rôzne profesie, rôzne zimné pracovné bundy

  Rôzne profesie, rôzne zimné pracovné bundy

  Zimné pracovné bundy sa môžu líšiť podľa toho, kde pracujete. Nie vždy je treba hrubú bundu, ktorá môže byť zbytočne ťažká a pri práci zaväzí. Teplá bunda potom nemusí byť určená iba pre prácu vonku, ale aj do prostredia, ktoré je typické chladnejšou klímou.

  Na práce vonku av priestoroch s prirodzene chladným prostredím

  Takýto murár, pokrývač, klampiar alebo lesný pracovník potrebuje pre komfortný výkon svojej práce riadnu zimnú bundu, ktorá je zateplená a chráni proti prefúknutiu. Zároveň by však mala spĺňať pomerne vysoké nároky na odolnosť proti vlhkosti a vode. Klasické „vatáky“ už dnes nie sú príliš populárne, pretože sú ťažké a ľahko namoknú, stále viac robotníkov si volí špecializované prevedenie outdoorovej bundy s membránou, alebo ľahšiu bundu softshellovú. Odolnosť proti nepriazni počasia zvyšujú špeciálne doplnky, ako sú predĺžené rukávy, vyberateľné tepelné vložky a ďalšie. Aj pri pracovnej bunde do veľkého chladu by ale mala byť zachovaná ergonómia, vďaka ktorej nebudete pohybovo obmedzovaní pri pracovnej činnosti.

  Pre práce v priemyselných odvetviach

  Pracovníci v priemysle a skladníci nevyžadujú až toľko ochranu proti nástrahám vonkajšej klímy, ale aj oni sa môžu pohybovať v dosť chladnom prostredí. Ich pracovné bundy by mali primerane zahriať, ale tiež by mali byť špecificky odolné, napríklad proti prepichnutiu, prepáleniu, alebo prierezu. Ochrana proti prepáleniu a popáleniu je obzvlášť dôležitá pri rezaní kovov plameňom a pri zváraní, preto sa k pracovným bundám pre tieto odbory pridáva špeciálna ohňovzdorná vrstva v kombinácii s ďalšími ochrannými pracovnými doplnkami.

  Reflexné prvky zimných búnd

  Reflexné ochranné prvky sú dnes už samozrejmosťou, pri niektorých odboroch dokonca predpísanou nutnosťou. Nezáleží pri tom na ročnom období. Zimné pracovné bundy s reflexnými prvkami využívajú najviac cestári, policajti, záchranné zložky a ďalšie profesie, pohybujúce sa na frekventovaných komunikáciách, kde môže byť znížená viditeľnosť.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť