Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Respirátor, ktorý ochráni proti jemným čiastočkám prachu pri práci

  Respirátor, ktorý ochráni proti jemným čiastočkám prachu pri práci

  Pracujete v prašnom prostredí v zamestnaní, alebo sa chystáte na práce doma, pri ktorých sa dá očakávať prášenie? Potom by pre vás mal byť jednou z hlavných ochranných pomôcok respirátor. Riziká, ktoré s pachom prenikajúcim do priedušiek a do pľúc, súvisia, sú nemalé. Okrem toho, že vdychovať prašné častice je nepríjemné a dráždivé, pokiaľ takto pracujete dlhodobo, môže dokonca dôjsť k trvalému poškodeniu pľúc. Neradi by sme strašili, ale hrozia tieto veľmi nepríjemné pľúcne ochorenia:

  • Silikóza
  • Pneumokonióza
  • Antrakóza
  • Sideróza
  • Azbestóza
  • Rakovina pľúc

  Rizikové práce

  Kedy by ste teda mali používať respirátor proti jemnému prachu a dymu? Existuje celý rad pracovných odvetví, pri ktorých sa veľa práši, napríklad si môžeme spomenúť práce s drevom, ako je brúsenie a renovácia starého nábytku, sekanie a rezanie a najrôznejšie ďalšie formy spracovania tohto prírodného materiálu. Rizikové sú tiež práce so železom, s chemickými látkami a ohňom, natieranie, omietanie, búranie starých stavieb a tak ďalej a tak ďalej. Je naozaj celý rad odborov, pri ktorých sa s prachom už dopredu počíta, na druhú stranu sa môže vyskytnúť aj nečakane.

  Vybrať ten správny

  Pracovný respirátor chrániaci proti vdýchnutiu jemného prachu musí spĺňať určitú úroveň ochrany FFP. Takto sú označované respirátory, ktoré sú preverované podľa európskych priemyselných noriem, jedná sa teda o respirátory priemyselné. Podľa schopnosti chrániť dýchacie cesty a pľúca sa potom jedná o značenie FFP1, FFP2, FFP3, kedy čím vyššie číslo, tým kvalitnejšia ochrana.

  Respirátory s nanovláknami

  Skvelou účinnosťou proti prenikaniu prachu sa vyznačujú nanovláknové respirátory. Nielen, že chráni proti aj tým najjemnejším prachovým čiastočkám, ale aj pred jedovatými a nebezpečnými látkami či dymom. Ich veľmi vysoká účinnosť je daná najmä membránou z nanovlákien, rovnajúcou sa až 100 percentám. Ďalšou výhodou je možnosť používať tieto pracovné respirátory aj opakovane, a to po dobu až dvoch týždňov, dajú sa dezinfikovať, pokiaľ už sú nadmerne znečistené.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★