Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Prehľadné rozdelenie pracovnej obuvi

  Prehľadné rozdelenie pracovnej obuvi

  To, akú si zvolíte pracovnú obuv, závisí od viacerých faktorov. Tak predovšetkým, pre určité povolania sú vyrábané špeciálne topánky, ktoré vám zaručia dokonalú funkčnosť a ochranu, ďalej by ste mali zohľadniť aj ročné obdobia av neposlednom rade si vyberať tak, aby vám topánky dobre padli a nemuseli ste sa za ne hanbiť ani vy, ani váš zamestnávateľ. Tu je základné delenie pracovných topánok podľa rôznych kritérií.

  Vyššia obuv

  Veľmi obľúbené sú členkové pracovné topánky, ktoré sa využívajú v priemyselných odvetviach, na stavbách, alebo v náročnejšom prírodnom teréne, kde je potrebné mať spevnenú nohu. Okrem spevnenia by mali tiež dostatočne chrániť, a na tieto účely sú väčšinou opatrené vystuženou špicou a členkom, ponúka tiež ochranu proti nižšiemu stĺpcu vody.

  Vysoká pracovná obuv sa môže ďalej rozdeľovať na letnú a zimnú a hlavným prínosom je možnosť chodiť aj v hlbšej vode alebo v snehu. Pod týmto pojmom si asi väčšina z nás predstaví klasické gumáky, môže sa ale jednať aj o niektoré iné typy topánok.

  Poltopánky a tenisky

  Poltopánky a tenisky sa radia k nízkej pracovnej obuvi, ktorá ale stále môže poskytovať pomerne vysoký stupeň ochrany. Bežne sa používa všade tam, kde nehrozí nadmerná vlhkosť a vyššia vrstva nečistôt. Poltopánky aj tenisky sú dokonalým pracovným obutím na jar a leto a majú veľmi podobné vlastnosti ako členkové topánky, len toľko nespevní nohu pri chôdzi na náročnejšom podklade.

  Sandále a papuče

  Na menej náročných pracoviskách, a to najmä v interiéri, si môžete pokojne obuť sandále, alebo dokonca papuče. To platí hlavne pre kancelárske pracovníkov a ďalšie odbory, ktoré si môžeme označiť skôr za sedavé.

  Trekové topánky

  Pokiaľ sa pri práci pohybujete v prírode av náročnom teréne, určite oceníte trekovú pracovnú obuv, inak určenú skôr na turistiku. Vďaka svojej kvalite, vysokému stupňu ochrany, ale aj pohodlnosti sa však outdoor topánky stávajú stále obľúbenejšie v celom rade pracovných odvetví.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★