Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Pranie pracovných odevov v rukách profesionálov

  Pranie pracovných odevov v rukách profesionálov

  Pracovné oblečenie môže byť na čistenie a pranie oveľa náročnejšie, než je tomu pri bežných odevoch. Je to logické. Áno, pri menšom znečistení, a pokiaľ vykonávate také povolanie, pri ktorom nehrozia úpornejšie nečistoty, tak si môžete dovoliť použiť svoju vlastnú práčku. Pokiaľ však pracujete napríklad s mastnými látkami, stavebnými hmotami alebo s chemikáliami, tak je pravdepodobné, že budete musieť vyhľadať odbornú pomoc. Profesionálne práčovne sú dnes už pomerne bežné v každom väčšom meste a záleží na prístupe vášho zamestnávateľa, či vám zaistí pranie pracovných odevov, alebo si to budete musieť zaobstarať sami.

  Pranie zvlášť je samozrejmosťou

  Ak je pracovné oblečenie zašpinené napríklad dechtom, chemickou látkou, farbou alebo rozpúšťadlom, hrozí, že pri styku s civilným oblečením dôjde aj k jeho znečisteniu. Preto by malo byť samozrejmé, že sa budú obe tieto zložky nášho odievania prať zvlášť. Do profi práčovne potom budete pochopiteľne nosiť iba oblečenie, ktoré používate pri rôznych pracovných činnostiach, či už rovno v zamestnaní alebo pri domácich prácach.

  Vyšší výkon

  Veľké pracie linky ponúkajú oveľa vyšší výkon pri svojich zariadeniach, či už máte doma ten najlepší model práčky. Ak by ste si chceli takéto zariadenie zaobstarať domov, tak by ste naň museli vyčleniť celú veľkú miestnosť, navyše by vás stálo naozaj vysoké čiastky, pohybujúce sa až v státisíkoch. Vďaka vyššiemu výkonu dokážu profesionálne práce zostavy odstrániť aj veľmi hrubé a zažrané nečistoty, zvládajú ale aj ďalšie činnosti, ako je napríklad impregnácia. Samozrejmosťou by malo byť aj správne vysušenie pracovného odevu a žehlenie.

  Pre váš príjemný pocit

  Najmodernejšie profesionálne práčovne sú riadené počítačmi a správajú sa nečakane ekologicky. Pri praní navyše myslí aj na budúci komfort pracovníka a dohliada na to, aby bola bielizeň príjemná pre vašu pokožku. Pri zachovaní správnych postupov sa vám navyše nestane, že by ste svoje pracovné oblečenie nepoznali, pretože došlo k zmene alebo strate farieb.

  Kontrola kvality

  Vo finále by malo dôjsť ku kontrole kvality vyprania a celkovému ohliadnutiu stavu vypraného pracovného oblečenia. Môže sa napríklad stať, že dôjde pri praní k menšiemu či väčšiemu poškodeniu, preto sú bežnou súčasťou profi práčovní aj dielničky, kde prebieha šitie, ale aj ďalšie opravné práce.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★