Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Pracujte za každého počasia. Oblečte nepremokavé pracovné odevy.

  Pracujte za každého počasia. Oblečte nepremokavé pracovné odevy.

  Dažďové zrážky sa môžu vyskytnúť v každom ročnom období. Čo keď ale nie je zbyt a vy musíte pracovať za každého počasia? Ochráni vás nepremokavé pracovné oblečenie, ktorého najčastejšie formy si teraz predstavíme. Čo si teda obliecť, keď hrozí, alebo už prepukol dážď, a vy napriek tomu musíte vykonávať prácu vonku?

  Klasická pláštenka či plášť

  Pláštenky sú chronicky známe a hodí sa ako na bežné nosenie, tak aj do práce. V súčasnosti nájdete na trhu celú škálu modelov a typov, napríklad pláštenky jednorazové, alebo veľmi ľahké a skladné pláštenky, ktoré sa vám zmestia aj do väčšie vrecká. Odolnejšie variantom je plášť, vhodný aj do náročnejších podmienok a do terénu, v ktorom potrebujete viac rezistencie proti predratiu, prepichnutie alebo rozrezanie.

  Komplety

  Na dážď môžete pri práci vyzrieť vďaka kompletom, ktoré sa väčšinou skladajú z nepremokavého plášťa s kapucňou a nohavíc. Ak takéto pracovné oblečenie doplníte o kvalitné čižmy či iné nepremokavé topánky, budete zaručene v suchu. Kompletné nepremokavé obleky poskytujú proti dlhým plášťom jednu podstatnú výhodu, a síce umožní lepšiu pohyblivosť.

  Vodeodolná pončá

  Okrem pláštenky, plášte alebo praktického nepremokavého kompletu, možno obliecť aj pončo, obľúbené hlavne u žien. Veľmi rýchlo a ľahko ho oblečiete a poväčšinou disponuje skrátenými rukávmi. Rovnako ako pláštenky, tiež pončá sa vyrába z materiálov, ako je PVC alebo ľahučký PE. Nevyhnutnou súčasťou každého nepremokavého ponča je samozrejme dostatočne veľká kapucňa.

  Riešením je aj softshell

  Ak pracujete v teréne, teda v náročných podmienkach, kde hrozí nielen dážď, ale tiež napríklad silný vietor a nečakané ochladenie, ponúka sa ešte jedna možnosť. Softshell pracovné oblečenie vyrobené z polyesteru sa hodí pre teplejšie časť roka, je totiž odolné proti vode, zároveň ale veľmi dobre dýcha, je paropriepustné. Vďaka použitiu vhodných materiálov a vrstvenie zabraňuje prehrievaniu a nadmernému poteniu.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť