Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Obujte sa do toho na svojej záhrade

  Obujte sa do toho na svojej záhrade

  Pri práci na záhrade nie je často ani tak dôležité aké oblečenie zvolíte, ale skôr by ste mali venovať pozornosť vhodnému obutie. Pracovné topánky na záhradu rozhodne nepodceňujte a kúpte si také, ktoré budú vhodné pre určité práce a tiež sa osvedčí v konkrétnych terénoch. Iné topánky by ste mali obúvať na kosenie trávy, či niektoré drobnejšie udržiavacie práce, a iné zase treba na rytie.

  Čo by mali spĺňať topánky na záhradu?

  • Mali by kryť prsty a chodidlá, a to aj v letnom období, kedy je sucho
  • Mali by byť kombináciou ľahkosti a pohodlia a zároveň odolnosti
  • Mali sa ľahko čistiť a udržiavať
  • Mali by byť vzdušné a dobre odvádzajúci pot i zápach
  • Mali by disponovať kvalitnou pružnou, ale odolnou podrážkou

  Obľúbené sú prekvapivo nazouváky

  Mnohí milovníci práce na záhrade si radi len tak narýchlo hupne do nazouváky, ideálne ale takých, ktoré niečo vydržia. V lete určite oceníte napríklad topánky Crocs, ktoré sú na jednu stranu ľahké, na druhej strane ale dokážu odolávať aj ostrým predmetom. Dlhá životnosť pružného gumového materiálu je predurčuje k tomu, aby slúžili ako univerzálny domáca obuv, ktorú možno nosiť ako vonku, tak vnútri, odpočinkovo ​​aj pri práci.

  Určite sa ale nejedná o pracovné topánky, ktoré by mali slúžiť na náročnejším výkonom, kedy potrebujete oporu v nohách, na tieto účely už to chce trochu stabilnejšie obutie. Je to obuv predovšetkým na leto a určite nie do mokra alebo blata.

  Gumáky nielen na jeseň

  Ako ste si už možno všimli, zamerali sme sa skôr na záhradné topánky, ktoré sú pohodlné a praktické. Ľahké obúvanie a vyzúvanie, to je často to, čo hľadáme pri práci na záhrade. Ak teda opomenieme klasické šnurovacie pracovné topánky, nemôžeme si nespomenúť gumáky. Na záhradu sa hodí naozaj dokonale, zvlášť potom pri práci na záhonoch v období, keď sa stretávame s trochu blátivějším a hlbším terénom. Pracovné čižmy môžu byť čisto gumové, ale aj zateplené, obúvať je tak môžete celý rok.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť