Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Nastáva čas vybrať vhodné pracovné oblečenie na zimu

  Nastáva čas vybrať vhodné pracovné oblečenie na zimu

  Stále je síce jeseň a tohtoročná teploty naznačujú babie leto, aj tak by ste sa ale už mali obzerať po zimnom pracovnom oblečení. Môžete ho často zaobstarať za nižšiu cenu ako za pár mesiacov, a tak sa oplatí nakupovať už teraz. Čo je dobré vedieť a na čo sa zamerať pri robení zimných pracovných odevov?

  Byť v teple je dôležité

  Zimné obdobie znamená pre niektoré odbory zvýšenie niektorých nárokov na pracovné oblečenie. Aby pracovník zostal efektívna aj pri veľmi nízkych teplotách, mal by byť vybavený takým odevom, ktorý jednak chráni proti chladu, zároveň ale umožní vykonávať danú pracovnú činnosť, pokiaľ možno čo najviac efektívne. Základom je vždy kvalitná bunda, ktorú možno doplniť o ďalšie spodnej vrstvy. Veľkej popularite sa pri outdoor práci teší softshellové bundy, ktoré umožní dobrú pohyblivosť, pri tom dokážu zahriať.

  Vysoká cena nie je nutnosťou

  Zďaleka nemusí platiť, že kvalitná pracovná bunda na zimu musí stáť niekoľko tisíc. Môžete ju pokojne zohnať aj za cenu pod tisícku, pri tom splní základné predpoklady, ako je ochrana proti chladu, veternému počasie, aj proti vlhkosti alebo rovno vode. Moderné nepremokavé oblečenie môže byť vhodnou ochranou aj proti prefúknutiu.

  Reflexné oblečenie

  Aj v zime je potrebné dbať na to, aby boli niektorí vonkajšie pracovníci dobre vidieť, a tak nie je divu, že sa značnej obľube tešia zimné reflexný odev. Aj z dôvodu rýchleho príchodu šera a tmy majú v tomto prípade snáď ešte väčší význam ako v teplejšej časti roka.

  Podľa prostredie

  Zimné pracovné oblečenie vyberajte tiež podľa prostredia, v ktorom ho budete používať. Odlišný bude odev do teplejších oblastí a do vyšších nadmorských výšok, alebo dokonca horské oblečenie, ktoré už musia spĺňať prísne nároky na tepelnú izoláciu. Podľa teploty je potom určujúci aj to, akú bundu budete nosiť, či ju doplníte o ďalšiu vrstvu v podobe svetri, či aké si zaobstaráte pracovné nohavice a či pod ne použijete dlhé spodné prádlo.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť