Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Najdôležitejšie vlastnosti pracovnej obuvi, ktoré zvyšujú komfort a bezpečnosť

  Najdôležitejšie vlastnosti pracovnej obuvi, ktoré zvyšujú komfort a bezpečnosť

  Pre pracovnú obuv už dávno neplatí, že musí byť iba praktická. Stále častejšie stretávame pracovníkov, a to v rôznych odboroch, ktorí si zakladajú aj na štýle. Aj preto sa súčasní výrobcovia pracovných topánok stále viac zameriavajú na to, aby ich produkty spĺňali náročné predpoklady na kvalitu, tak aby vyzerali slušivo. Keď ich potom dokážete zladiť s pracovným oblečením, bude to skrátka paráda. Napriek tomu stále hrajú prím niektoré nevyhnutné vlastnosti, ktoré doslova charakterizujú pracovnú obuv, robia ju bezpečnú a komfortnú. Tak poďme na ne.

  Protišmyková podrážka

  Protišmyková podrážka je vyžadovaná u pracovníkov, čo sa pohybujú na klzkých povrchoch vonku aj v interiéri. Najväčšie nebezpečenstvo môžu predstavovať napríklad oleje a mastnoty v dielňach, s klzkým povrchom sa ale často stretávajú aj murári, poľnohospodári a celý rad ďalších remeselníkov.

  Odolnosť proti vode

  Vodeodolné vrchné prevedenie pracovnej obuvi zaistí výbornú ochranu najmä pri vonkajších prácach za každého počasia, ale aj vo vnútorných priestoroch, v ktorých je veľmi vlhko alebo dokonca mokro.

  Spevnená špica

  Ceruzka v prednej časti pracovnej obuvi vám môže zachrániť prsty. Ide o spoľahlivú ochranu proti padajúcim ťažkým predmetom. Tužinkou sú vybavené všetky pracovné topánky, patriace do skupiny ochrannej bezpečnostnej obuvi. Dnes sa väčšinou používa tvrdený plast, nie kov, ako tomu bolo v dobách minulých.

  Antistatická podrážka

  Pre elektrikárov aj ďalšie pracujúce osoby pohybujúce sa v prostredí s elektrickým prúdom sa stáva antistatická podrážka absolútnou nutnosťou.

  Podrážka odolná proti prepichnutiu

  Najčastejšie sa tento ochranný prvok objavuje v strojárskych odboroch.

  Antibakteriálne obutie

  Antibakteriálnu pracovnú obuv si nazujú osoby pracujúce s potravinami, v zdravotníctve av neposlednom rade aj kuchári a čašníci. Je určená hlavne do teplejšieho a hygienicky náročného prostredia, kde je nutné zaistiť si jednak minimálnu tvorbu baktérií a plesní, ďalej potom obmedziť zápach a nadmerné potenie nôh.

  Zateplenie do chladu

  Pracujete vonku v zimnom období? Alebo sa pohybujete napríklad v mraziarenských priestoroch, alebo v chladných skladoch? Zateplenie pracovných topánok zvýši váš komfort a má samozrejme aj zdravotný prínos.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ×

  Vyberte Parcelshop pro doručení