Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Najčastejšie používané materiály pracovného odevu

  Najčastejšie používané materiály pracovného odevu

  Základnými vlastnosťami každého pracovného oblečenia sú odolnosť, ochrana a pohodlnosť pri práci. Tieto vlastnosti potom určujú najmä samotné materiály, z ktorých je oblečenie vyrobené, ďalej napríklad strih a pevnosť šitých švov, povrchová úprava, stupeň ochrany, norma a ďalšie. Pre rôzne odbory a typy prác potom bývajú používané aj rôzne druhy materiálov. Nemenej podstatná je gramáž pracovného oblečenia, ktorá nám niečo napovedá o odolnosti a kvalite materiálov. A práve na najpoužívanejšie materiály pracovných odevov sa v tomto článku zameriame.

  Bavlnené pracovné oblečenie

  Bavlna je prírodným materiálom, ktorý sa môže pochváliť skvelými vlastnosťami, ako je priedušnosť a dobrá pohybová prispôsobivosť. Je pohodlná a veľmi dobre saje vlhkosť zvnútra, ale aj zvonku, čo môže byť aj istou nevýhodou. Bavlnené pracovné oblečenie nie je príliš vhodné do sychravého počasia.

  Pracovné oblečenie z polyesteru

  Polyester je naopak tvorený umelými vláknami. Skvele izoluje a tiež dokáže ochrániť pred náročnými klimatickými podmienkami, oproti bavlne je ľahší, na druhú stranu menej priedušný.

  Polyuretánové pracovné oblečenie

  Ďalším obľúbeným umelým materiálom, z ktorého sa vyrába pracovné oblečenie, je polyuretán. Ten disponuje podobnými vlastnosťami ako polyester, navyše je známy tým, že skvele odoláva vlhkosti a vode. Preto sa často používa na výrobu nepremokavého pracovného oblečenia a plášteniek.

  Nylonové pracovné oblečenie

  Pracovné odevy z nylonu si nájdu využitie vo veľmi náročných vonkajších podmienkach, len tak neprefúknu a sú taktiež mechanicky veľmi odolné.

  Softshell

  Dnes už nie je softshell iba výsadou outdoor športovcov. Pre svoju skvelú pružnosť, priedušnosť a ľahkosť, pri tom výbornú ochranu proti vetru a vlhkosti, sa zaradil medzi vyhľadávané materiály pracovného oblečenia.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ×

  Vyberte Parcelshop pro doručení