Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Materiály záhradníckych pracovných rukavíc

  Materiály záhradníckych pracovných rukavíc

  Záhradné pracovné rukavice by vám mali predovšetkým skvele padnúť a zároveň plniť svoju funkciu pri danej práci. Nepohodlie je pri práci na záhrade príťažou, preto si rukavice pred kúpou dobre vyskúšajte. Niektoré, čo sú vyrobené zo skutočne pevných a odolných materiálov, majú ruky chrániť proti mozoľom a zraneniam, iné, oveľa tenšie, zase ochránia kožu proti vysychaniu, dotieravému hmyzu a u žien samozrejme zachránia manikúru.

  Podobne ako pri iných typoch pracovných rukavíc, aj na záhrade majú rozhodujúce slovo materiály.

  Látkové rukavice

  Rukavice na záhradu môžu byť vyrobené z textilných materiálov, ktoré však majú určité obmedzenia. Predovšetkým s nimi nie je veľmi vhodné pracovať v mokre alebo vlhku, potom sa stanú skôr záťažou. Majú však jednu podstatnú výhodu, kedy sa dajú prať a používať opakovane. Určite nie sú veľmi vhodné na pletie, záhradníci ich ale častou používajú na prácu s kvetinami. Vyrába sa napríklad z bavlny, pri ktorej hlavne v lete oceníte vysokú priedušnosť.

  Kožené rukavice

  Kožené pracovné rukavice považujeme za klasiku. Oproti rukaviciam textilným už oveľa lepšie ochráni napríklad pred tŕňmi, odrením či prepichnutím. Plusom je nesporne dlhodobá výdrž a vysoká odolnosť prírodného materiálu, vyžadujú si však svoju starostlivosť, aby si po náročnej práci na záhrade zachovali svoju kvalitu a pružnosť.

  Gumové rukavice

  Gumové pracovné rukavice ochránia proti vlhkosti a mokru, proti chemikáliám, na druhú stranu zvyšujú potivosť rúk, čo nie je v lete práve príjemné.

  Neoprén a nitril

  Asi najväčšej obľube sa v poslednej dobe tešia pracovné rukavice pre záhradníkov vyrobené z nitrilu alebo neoprénu. Vyrábajú sa primárne zo syntetického kaučuku a disponujú univerzálnou schopnosťou chrániť. Môžete sa stretnúť aj s takými pracovnými rukavicami z týchto moderných materiálov, čo disponujú veľmi dobrou priedušnosťou. Toto je skrátka spojenie pružnosti, prispôsobivosti, kvalitnej ochrany ak tomu komfortu.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★