Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Kritériá výberu novej zimnej pracovnej obuvi

  Kritériá výberu novej zimnej pracovnej obuvi

  Ak sa vybavíte kvalitným zimným pracovným oblečením, bolo by dosť kontraproduktívne, nemať tiež zodpovedajúcu obuv. Zimné pracovné topánky by mali spĺňať pomerne náročné kritériá, ktoré je dobré dopredu poznať. Možno ste v tomto smere už skúsení a viete, ako vyberať, ale tiež je celkom možné, že si zimnú obuv do práce vyberáte prvýkrát, alebo ste minule neboli akosi spokojní. Čo je teda dôležité zohľadniť a na čo sa zamerať?

  Pohodlie je základ

  Zimné pracovné topánky musia samozrejme chrániť proti chladu, ale to neznamená, že by nemali byť pohodlné. Správna veľkosť vám umožní nosiť silnejšie ponožky ak tomu dá nohe, a hlavne potom prstom možnosť pohybovať sa a neustrnúť. Inak povedané, prsty by mali byť prekrvované, len tak vám nebudú mrznúť. Aj v prípade, že máte vo vnútri pracovné topánky kožúšok alebo teplú vložku, ale noha je natesno, nie je efekt ochranu proti chladu práve ideálny.

  Ochrana proti zraneniu

  Samozrejmosťou by mala byť aj odolnosť pracovných topánok na zimu. Tá je daná jednak materiálmi, ale aj rôznymi pridanými ochrannými prvkami, ako je napríklad tvrdená špica alebo spevnená päta. Vyhotovenie podrážky potom musí byť také, aby ste sa nešmykli na vlhkých a hladkých povrchoch, čo sa v zime môže stať naozaj ľahko.

  Vhodné materiály

  Už sme si spomenuli, že materiály, z ktorých je zimná pracovná obuv vyrobená majú svoju neoddiskutovateľnú funkciu. Taká kvalitná prírodná useň je stávkou na istotu, používa sa ale skôr pri vonkajších materiáloch. Vnútorné zateplenie potom môže byť vyrobené zo syntetického materiálu, ktorý zaistí komfortné uloženie nohy a dobrú schopnosť odvádzať vlhkosť.

  U podrážky sa samozrejme osvedčila kvalitná guma so svojimi výbornými tepelne izolačnými vlastnosťami. Navyše chráni chodidlo proti poraneniu a dokáže tlmiť veľké percento nárazov.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★