Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Jednorazové pracovné rukavice ako ochrana proti koronaviru

  Jednorazové pracovné rukavice ako ochrana proti koronaviru

  Nosenie jednorazových pracovných rukavíc znamená nielen ochranu proti nečistotám alebo chemikáliám, môže zaistiť aj vylepšenie ochrany proti koronaviru. Nie je to samozrejme stopercentné, pokiaľ ich ale budete používať správne, riziko nakazenia môžete podstatne znížiť.

  „Jednorázovky“ sa rozdeľujú podľa materiálov na latexové, ktoré sa vyznačujú značnou pružnosťou, mäkkosťou a príjemne sa nosia, môžu však vyvolávať nežiaduce reakcie s pokožkou u citlivejších jedincov. Ďalej sú to rukavice vinylové, tie majú zase veľmi hladký povrch a dajú sa zaobstarať lacnejšie, disponujú však menšou pružnosťou a odolnosťou proti roztrhnutiu. Nitrilové rukavice patria v práci k tým najviac obľúbeným, pretože sú odolné proti pretrhnutiu a zároveň nespôsobujú alergie. Oproti latexu sú ale menej pružné.

  Pre ľahšie navliekanie a vyzliekanie môžete použiť pracovné rukavice s púdrom, tie však nie sú vhodné pre činnosti, keď hrozí kontaminácia týmto práškom.

  Kde a kedy ich používať?

  Ak máte obavy z koronaviru, mali by ste nosiť jednorazové pracovné rukavice všade tam, kde je zvýšené riziko prenosu dotykom. Môže teda ísť v podstate o všetky pracovné nástroje, stroje a materiály, s ktorými prichádza do styku viac osôb. Platí to samozrejme aj pre kľučky dverí a okien, bankomaty, dotykové súčasti zdieľaných motorových vozidiel, zariadenia spoločných kuchyniek a ďalšie zdieľané plochy na pracovisku. Pred plánovanou činnosťou si rukavice nasaďte a ihneď po nej by ste si ich mali zase zložiť, potom ich vydezinfikujte, ak nie sú porušené a dajú sa ďalej používať.

  Nasadzovanie a odoberanie

  Pracovné jednorazové rukavice si nasadzujte vždy tak, aby ste sa ich dotýkali iba v oblasti zápästia. Obrátením koncov rukavíc zamedzíte tomu, aby ste sa rukou zbytočne dotýkali pokožky pred nasadením. Pri skladaní potom uchopte rukavice na druhej ruke za okraj a pomaly stiahnite rolovaním smerom dole. Obrátenou jednou rukavicou potom uchopte okraj druhej pracovnej rukavice a postupujte opačne. Po použití vložte rukavice do čistého plastového vrecka, alebo do nádoby na to prispôsobené a uzavrite. Nikdy neodkladajte na stôl alebo inam, kde hrozí kontaminácia povrchu. Na záver si pre istotu ešte dôkladne umyte a vydezinfikujte ruky.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ×

  Vyberte Parcelshop pro doručení