Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Goretex pracovná obuv: čistenie a správna starostlivosť

  Goretex pracovná obuv: čistenie a správna starostlivosť

  Sú na vykonávanie vašej práce ideálne goretexové pracovné topánky? Potom ste si možno veľmi dobre vedomí toho, aké výhody poskytujú. Vďaka špeciálnej membráne sú oproti bežnej pracovnej obuvi oveľa priedušnejšie a pri tom zaistia výbornú nepremokavosť. Najlepšie sa teda hodí na práce v náročnejšom teréne a tam, kde potrebujete mať nohu stále v suchu.

  Starajte sa o svoju obuv správne

  Avšak aj o tento typ obuvi je nutné sa správne starať, aby ste predĺžili jej životnosť a zaistili tie najlepšie vlastnosti. Čo sa týka špeciálnej Gore-Tex membrány, tak tá až tak náročnú starostlivosť nevyžaduje, inak povedané, nemusíte sa o ňu vôbec starať. O to viac pozornosti ale venujte vonkajšej vrstve, ktorá sa nachádza nad touto membránou. Vonkajšie materiály goretexovej pracovnej obuvi sú veľmi namáhané a môže hroziť nielen znečistenie, ale aj odrenie, alebo dokonca pretrhnutie. V prvom rade je dobré postupovať pri čistení a ošetrení gore-tex pracovných topánok podľa pokynov výrobcu, ale existujú aj niektoré všeobecné poučky. Tu je pár dôležitých informácií, vďaka ktorým pre vás bude starostlivosť o gore-tex obuv hračkou.

  Čo je dobré vedieť a poznať?

  Na čistenie obuvi z kože je najlepšie zvoliť jemnejšiu kefku v kombinácii s vlažnou vodou, prípadne s trochou mydla. Pri kombinovaných materiáloch potom bude vhodnejšie využiť vlhkú hubku alebo navlhčenú handričku. Po odstránení nečistôt nechajte svoju pracovnú obuv pozvoľna vyschnúť, ideálne pri izbovej teplote, rozhodne nie na prudkom slnku alebo dokonca na kúrení.

  Impregnácia membránovej pracovnej obuvi gore-tex nie je až tak nutná, pretože je sama o sebe nepremokavá. Neuškodí ale naimpregnovať vrchný materiál, a to z toho dôvodu, aby membránu lepšie chránil a zachoval si čo najlepšiu odolnosť proti nečistotám a navlhnutiu zhora. Pokiaľ už sa pre impregnáciu rozhodnete, vyhnite sa silikónom, olejom a prípravkom na báze tukov. Tie môžu dosť podstatne obmedziť prirodzenú priedušnosť pracovných topánok.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ×

  Vyberte Parcelshop pro doručení