Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Čelovku využijete nielen na prácu

  Pracovná čelovka je nutným vybavením rôznych profesií. Používajú ju hasiči, reštaurátori, elektrikári, speleológovia, ale tiež sa vám oplatí pri práci za zníženej viditeľnosti v domácnosti. Skrátka, takú čelovku, by ste mali mať po ruke, či už ste domácim majstrom, alebo profesionálom. Výhoda je asi jasná, vďaka tomuto svietidlu budete mať pri práci voľné ruky. Poďme si predstaviť, aké typy čeloviek môžete nájsť na trhu.

  Pracovné čelovky

  Najprv teda čelovky pracovné. Tie majú spoločné jedno, a síce to, že disponujú širším kužeľom svetla, takže dokážu osvietiť väčší priestor. Veľmi dobre sa hodí ako pre prácu na mieste, napríklad na pracovnom stole, tak aj pre pohyb v teréne. Existujú však aj pracovné čelovky s užším a intenzívnejším kužeľom svetla, vhodné na detailné práce, využijú ich napríklad opravári počítačov, drobné elektroniky alebo hodinári.

  Univerzálne čelovky

  Tento typ čeloviek si nájde využitie naozaj všade a najčastejšie sa ich kupujú ľudia na domáce účely. Použijete ich bez problémov pri hľadaní stratených predmetov, pri prácach za zníženej viditeľnosti, ale tiež napríklad pri rôznych športových aktivitách a bežnom pohybe po komunikáciách ako bezpečnostné osvetlenie.

  Športové čelovky

  Pre športovcov sú ideálne čelovky, ktoré sú čo najľahšie a majú malú veľkosť, preto, aby čo najmenej zaviazali. Zároveň by mali mať upevnenie na hlavu, ktoré zaistí, že sa len tak neuvoľnia ani pri silnejších otrasoch. Kužeľ svetla býva pri športových čelovkách väčšinou užší, na druhú stranu veľmi intenzívne svietiaci. Ideálne riešenie pre nočných bežcov.

  Outdoorové čelovky

  Podobné prevedenie ako čelovky na šport, majú tie outdoorové a často sú radené do jednej jedinej kategórie. Majú však svoju charakteristiku, ktorá ich odlišuje od ostatných typov, a síce sú vybavené výstražným svetlom červenej farby. Jeho funkcia je potom nielen ochranná, ale aj praktická, v prípade, že si chcete na chvíľu posvietiť bez toho, aby ste boli oslnení.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★