Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Antibakteriálne gély a ich použitie v práci

  Antibakteriálne gély a ich použitie v práci

  Aj pri práci je potrebné myslieť na hygienu a možno ešte viac po vykonanej práci. Veľakrát nestačí iba umytie teplou vodou a bežným mydlom, niektoré činnosti doslova volajú po tom, aby sme používali antibakteriálne a dezinfekčné prostriedky. A to najmä v súčasnej dobe, keď sme sa ešte stále nezbavili otravného koronaviru.

  Vysvetlenie pojmov

  K očiste môžete v práci používať napríklad antibakteriálne mydlá, antibakteriálne gély, dezinfekčné gély alebo takzvané antiseptiká. Medzi týmito pojmami však existujú určité rozdiely, a tak nebude od veci si ich vysvetliť. Takýto antibakteriálny čistiaci a umývací prostriedok je samozrejme efektívny proti baktériám a môže sa používať ako na telo, tak aj nie rôzne predmety a materiálové povrchy. Niečo iné sú dezinfekčné prostriedky, určené hlavne na likvidáciu choroboplodných zárodkov všeobecne, teda okrem baktérií aj plesní, húb a vírusov. Drvivá väčšina dezinfekčných prostriedkov by sa mala používať iba na plochy predmetov, nie na ľudskú pokožku ani na pracovné oblečenie, pokiaľ ho na sebe práve nosíte.

  Účinnosť gélov

  U gélov na ruke, ktoré sa dnes v rôznych povolaniach bežne používajú, môže dôjsť k určitým nejasnostiam, čo sa týka ich pomenovania. Niekedy sa nazývajú antiseptické, inokedy zase antibakteriálne, alebo dokonca dezinfekčné. S tým si ale hlavu až tak nelámte a starostlivo si prečítajte, aké je konkrétne zloženie daného gélu. Potom sa dozviete, či je účinný proti vírusom aj proti baktériám.

  Správne použitie gélu na ruke v niekoľkých bodoch:

  • Pred aplikáciou gélu je vhodné si ruky najprv umyť od hrubších nečistôt, inak by účinnosť nemusela byť stopercentná.
  • Gél nanášajte v takej vrstve, ktorá na rukách vydrží asi pol minúty, pričom ho neustále rozotierajte a aplikujte do pokožky. Nezabudnite ani horšie dostupné záhyby kože a nechty.
  • Pozor, s používaním antibakteriálnych a antiseptických gélov to rozhodne nepreháňajte, pri príliš častej aplikácii môžu oslabovať prirodzený ochranný film pokožky, a tak umožniť ľahšie prenikanie patogénov.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ×

  Vyberte Parcelshop pro doručení