Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Zimné pracovné rukavice zahrejú a ochráni

  21 1 2020

  Ak pracujete rukami a v náročnejšom prevádzke, tak iste viete, aké dôležité sú pracovné rukavice. V zime chráni proti chladu, ale predovšetkým slúži celoročne k ochrane rúk proti zraneniam, často poslúži tiež pre uľahčenie niektorých prác, ako určitý stabilizačný prvok. Samostatnú kategóriu potom tvoria zimné pracovné rukavice, pri ktorých oceníte niektoré úpravy do chladnejšieho klímy.

  Ako sa líši od bežných pracovných rukavíc?

  Zimné pracovné rukavice nemusíte zďaleka nosiť len vonku, ale aj vo vnútorných priestoroch, kde panujú trvale nižšie teploty. Oproti bežným rukaviciam sú väčšinou zateplené, teda majú ďalšiu pridanú vrstvu vnútri. Čím by teda mali konkrétne disponovať a čo je rozhodujúce pri ich výbere?

  materiál

  Asi tým najdôležitejším u zimných rukavíc do práce je použitý materiál, prípadne kombinácia rôznych materiálov. Cieľom výrobcu by malo byť to, aby chránili ako pred mrazom, tak aj pred zranením, k tomu musí umožniť pohyblivosť prstov, teda byť dostatočne pružné. Platí to isté, ako pri zimnej obuvi, a síce, že prsty by mali mať možnosť kvalitne sa prekrvovať. Tým sa samozrejme tiež rýchlejšie zahrejú. Medzi najobľúbenejšie materiály sa radí hovädzina, z tých umelých je to zase nylon.

  zateplenie

  O dôležitosti zateplenie pracovných rukavíc na zimu sme už hovorili. Používajú sa rôzne typy podšívok, tie najmodernejšie môžu disponovať vysoko moderným poréznym latexom, ktorý prepúšťa vlhkosť a odvádza ju smerom von. Ak chcete ideálne zimné rukavice, potom vyberajte také, čo sú opatrené špeciálnym nápletom v partii zápästí. Táto vychytávka pomáha chrániť proti prenikaniu chladu a zároveň zaisťuje to, že rukavice na rukách dobre drží.

  reflexné prvky

  Pracujete vonku? Zvoľte si zimné pracovné rukavice s reflexnými prvkami. Ideálne bude, keď budú umiestnené na chrbte ruky a na prstoch, výrobcovia však ponúka aj rukavice s celoreflexním sfarbením.

  Nech vám padnú

  Tento typ ochranných prvkov rúk musia dobre sedieť, nielen pre vaše pohodlie. Pracovné zimné rukavice si teda dôkladne vyskúšajte už pred ich kúpou, pri tom majte na mysli, že sa pravdepodobne po čase ešte roztiahnu. Čo sa týka dizajnu, tak aj v tejto kategórii dnes nájdete celý rad možností a môžete si tak vybrať rukavice ladiace s montérky, a v neposlednom rade aj s vašimi preferenciami, čo sa týka štýlu.