Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.skTelefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Prečo sa bambusové ponožky hodí aj do práce?

  04 5 2020

  Bambusové ponožky sa hodia veľmi dobre na leto, ale aj na ďalšie obdobie roka, môžete ich nosiť doma či pri prechádzkach, ale aj v práci. Nie je náhodou, že sa v súčasnosti tešia veľkej obľube, a nie je to dané zďaleka len tým faktom, že sú vyrábané ekologicky a z prírodného materiálu. Zamerajme sa v tomto článku na to, prečo práve pracovné bambusové ponožky môžu byť skvelou voľbou. Samozrejme nie pre každý typ práce sa ponožky z bambusu ideálne hodí, aj tak ale prináša veľa plusov, na ktoré by sme radi poukázali.

  Pohoda pri práci

  O bambusovom materiálu sa dá povedať, že vyniká svojou jemnosťou, na dotyk je príjemný a ak sa ho dotknete, môže trochu pripomínať napríklad hodváb, alebo veľmi jemnú bavlnu.

  Odolnosť bambusu

  Ponožky vyrobené z tohto prírodného materiálu vykazujú na jednu stranu jemnosť, o ktorej som sa už zmienili, na druhej strane sú značne odolné a pevné v ťahu. Platí to nielen pri rôznych náročných činnostiach a chodenie, ale tiež pri ich čistení, pranie, sušenie a žehlenie. Ako ďalšie plusové vlastnosti súvisiace s rezistenciou, môžeme spomenúť tiež:

  • Schopnosť ani tvoriť žmolky

  • Len tak sa nezmuchlají

  • Nechlupatí

  • Odolávajú predratiu a prepichnutiu

  Antibakteriálne vlastnosti

  Pomerne dosť osôb, pracujúcich v náročnom prostredí a intenzívne, sa potýka s rôznymi nežiaducimi reakciami pokožky nôh, či už hovoríme o plesniach, alebo rôznych nešváry spôsobených baktériami. Bambus je našťastie odolný proti hubám, plesniam, proti živočíšnym škodcom, a v neposlednom rade je to materiál antibakteriálny.

  Čo cena?

  Môže sa to možno javiť ako určitý paradox, ale pracovné ponožky z bambusu sú v porovnaní s ponožkami z podobne kvalitných prírodných materiálov väčšinou lacnejšie.

  Priedušnosť a termoregulácie

  Záverom si ešte povedzme niečo o skvelých termoregulačných vlastnostiach bambusových ponožiek. Práve toto možno oceníte v náročných pracovných podmienkach najviac. Prírodné vlákno skvele odvádza vlhkosť smerom von, v čom sa dosť podobá špecializovaným syntetickým materiálom. Vo výsledku to znamená, že ak je chladnejšie, udrží nohu v teple, a za letného počasia zasa chladí a drží nohu v suchu.