Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Pracujte za každého počasia. Oblečte nepremokavé pracovné odevy.

  21 4 2021

  Dažďové zrážky sa môžu vyskytnúť v každom ročnom období. Čo keď ale nie je zbyt a vy musíte pracovať za každého počasia? Ochráni vás nepremokavé pracovné oblečenie, ktorého najčastejšie formy si teraz predstavíme. Čo si teda obliecť, keď hrozí, alebo už prepukol dážď, a vy napriek tomu musíte vykonávať prácu vonku?

  Klasická pláštenka či plášť

  Pláštenky sú chronicky známe a hodí sa ako na bežné nosenie, tak aj do práce. V súčasnosti nájdete na trhu celú škálu modelov a typov, napríklad pláštenky jednorazové, alebo veľmi ľahké a skladné pláštenky, ktoré sa vám zmestia aj do väčšie vrecká. Odolnejšie variantom je plášť, vhodný aj do náročnejších podmienok a do terénu, v ktorom potrebujete viac rezistencie proti predratiu, prepichnutie alebo rozrezanie.

  Komplety

  Na dážď môžete pri práci vyzrieť vďaka kompletom, ktoré sa väčšinou skladajú z nepremokavého plášťa s kapucňou a nohavíc. Ak takéto pracovné oblečenie doplníte o kvalitné čižmy či iné nepremokavé topánky, budete zaručene v suchu. Kompletné nepremokavé obleky poskytujú proti dlhým plášťom jednu podstatnú výhodu, a síce umožní lepšiu pohyblivosť.

  Vodeodolná pončá

  Okrem pláštenky, plášte alebo praktického nepremokavého kompletu, možno obliecť aj pončo, obľúbené hlavne u žien. Veľmi rýchlo a ľahko ho oblečiete a poväčšinou disponuje skrátenými rukávmi. Rovnako ako pláštenky, tiež pončá sa vyrába z materiálov, ako je PVC alebo ľahučký PE. Nevyhnutnou súčasťou každého nepremokavého ponča je samozrejme dostatočne veľká kapucňa.

  Riešením je aj softshell

  Ak pracujete v teréne, teda v náročných podmienkach, kde hrozí nielen dážď, ale tiež napríklad silný vietor a nečakané ochladenie, ponúka sa ešte jedna možnosť. Softshell pracovné oblečenie vyrobené z polyesteru sa hodí pre teplejšie časť roka, je totiž odolné proti vode, zároveň ale veľmi dobre dýcha, je paropriepustné. Vďaka použitiu vhodných materiálov a vrstvenie zabraňuje prehrievaniu a nadmernému poteniu.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť