Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Pracovné oblečenie, ktoré vás ochránia v jesenných nečasech

  04 sep 2020

  S jeseňou prichádza nižšie teploty, veterné počasie a samozrejme častejšie zrážky. Veľa ľudí však pracuje aj v takom nečase, preto musí byť chránení a nosiť pracovné oblečenie, ktoré bude proti nepriazni počasia chrániť. Čo si teda obliecť, aby ste sa cítili aj na jeseň v pohode a práca nebola utrpením?

  Aby ste nepromokli

  Na trhu sú už dlhšiu dobu hitom nepremokavé pracovné odevy, ktorých materiály sú špeciálne upravené a impregnované. Dokážu odolávať aj veľmi silnému dažďu a vy vďaka nim nepremoknete, pri tom umožňujú vykonávať bežné pracovné úkony. Ďalšou kategóriou sú pláštenky, prípadne odľahčená pončá. Tu už hovoríme o pracovnom oblečení, určenom vyložene do dažďa, vhodnom na nosenie nielen pri práci, ale vždy, keď začne pršať. Pláštenka má tú výhodu, že je ľahká, vďaka tomu si ju môžete pribaliť do pracovného i voľnočasového batožinu. Tak napríklad na dlhšie cesty sa výborne hodí ľahučká polyetylénová pláštenka, ktorú stačí zložiť a zmestí sa vám dokonca aj do vrecka. Disponuje univerzálnej veľkostí a dá sa použiť opakovane.

  Zvoliť si môžete tiež pracovný nepremokavý plášť, či rovno nepremokavý jednodielny komplet. Pre mnohých bude lepšou voľbou dvojdielny komplet jesenného oblečenia proti dažďu, pozostávajúce väčšinou z nohavice a predĺženej bundy. Tento variant vám umožní viac voľnosti pohybu a tiež variabilitu a lepšiu pohyblivosť. Najčastejšie využívanými materiály pri výrobe kvalitného nepremokavého oblečenia sú:

  • PVC
  • PE
  • Polyester

  Pracujte vždy v teple

  Jesenné počasie prináša nižšie teploty, často pod bodom mrazu a byť v teple je dôležité, aj keď sa dokážete po čase zahriať prác. Ako spodná vrstva skvele poslúži funkčné pracovné tričká a termo bielizeň, hornú vrstvu potom môžu tvoriť softshellové bundy a špeciálne vrstvené nohavice. Softshell je opäť použiteľný ako pracovné oblečenie, zároveň ho ale môžete nosiť pri túrach v prírode, teda ako outdoor odev.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť