Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Pracovné oblečenie a doplnky na zimu

  03 12 2019

  Nájde sa celá rada pracovných profesií, ktoré sú prevádzkované v zimnom období a vo vonkajšom prostredí. Zníženie teplôt potom znamená nutnosť zvýšenie pohyblivosti a často tiež vyššiu náročnosť pracovných úkonov. Ak má zostať pracovník stále vysoko efektívne, nebude od veci nosiť zimné pracovné oblečenie, ktoré dokáže odolávať aj veľkým mrazom, bude teda zateplené. Platí to nielen pre odbory pracujúce trvalo vonku, ale aj pre tie osoby, ktoré bývajú väčšinu času vo vnútri a do chladu vychádza iba niekedy.

  Ako je to s kvalitou a cenou?

  Pokiaľ zháňate kvalitnú zateplenú pracovnú bundu, prípadne starý dobrý "Vaťák", mali by ste od takéhoto odevu požadovať predovšetkým vysokú odolnosť proti mrazu, vetru a vlhkosti. Možno si hovoríte, že tieto vlastnosti znamenajú tiež vysokú cenu, však platí, že pracovné zimnú bundu alebo kabát zoženiete aj pomerne lacno, pri tom bude dostačujúci. V niektorých špecializovaných obchodoch tak nájdete v ponuke pracovné oblečenie na zimu za pár stoviek. V zime je nielen chladno, ale tiež sa skôr stmieva, preto môžete často uvidieť pracovníkov v reflexných odevoch. Platí to hlavne pre zamestnancov, ktorí sa pohybujú v blízkosti ciest a ďalších komunikácií, ale aj pre tých, čo potrebujú byť rozlíšení z iných dôvodov. Vďaka reflexné bunde môže byť pokojne zabránené pracovnému zranenia.

  Nakupujte podľa predpokladaných klimatických a pracovných podmienok

  Jedným z vôbec najdôležitejších faktorov, ktoré by ste mali zvažovať pri robení zimného oblečenia do práce, je očakávané klíma na pracovisku. Inak povedané, zateplené montérky ešte nemusí ideálne slúžiť na horách, veľmi hrejivý odev zase môže byť na obtiaž tam, kde nie je až tak chladno. Ak očakávate naozaj mrazivé počasie, nebude od veci obliecť viac vrstiev oblečenia, zaistíte si tak výbornú izoláciu. Prípadne si môžete zaobstarať špecializované bundy a nohavice a s membránou, ktoré už však budú trochu finančne nákladnejšie.

  Doplnky na zimu

  Svoj veľký význam majú tiež zimné pracovné doplnky k oblečeniu, ktoré kryjú tie časti tela, čo bežné oblečenie nezakryje. Ide teda predovšetkým o teplé rukavice, pokrývky hlavy, ochrany krku, kvalitné teplé ponožky a zaiste tiež vhodne zvolenej spodnú bielizeň, ideálne v termo prevedení.