Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Rss

  Novinky a zaujímavosti

  S jeseňou prichádza nižšie teploty, veterné počasie a samozrejme častejšie zrážky. Veľa ľudí však pracuje aj v takom nečase, preto musí byť chránení a nosiť pracovné oblečenie, ktoré bude proti nepriazni počasia chrániť.
  Starostlivosť o pracovnú obuv je rovnako dôležitá, ako správne udržiavanie pracovného oblečenia. A hoci mnohí svoju obuv na prácu neperú, pranie ju urobí nielen čistejšie, ale tiež môže mať vplyv na jej životnosť. Ako postupovať pri takomto pranie v práčke?
  Čo by to bolo za firemné pracovné oblečenie, keby nedisponovala aspoň malým potlačou alebo výšivkou s menom spoločnosti či trebárs logom. Okrem výšiviek si môžete na pracovné odevy nechať vytvoriť sieťotlač, ktorý je koniec koncov najvyužívanejšie formou potlače tohto typu.
  Možno pracujete v klimatizovaných priestoroch, a tak moc neriešite, z akých materiálov je vyrobené vaše letné pracovné oblečenie. Veľa pracovníkov je však nútená pohybovať sa vonku, a to aj v tých najväčších horúčavách.
  Bambusové ponožky sa hodia veľmi dobre na leto, ale aj na ďalšie obdobie roka, môžete ich nosiť doma či pri prechádzkach, ale aj v práci.
  Gumáky, alebo tiež čižmy, a našli by sa aj ďalšie výrazy, sú pracovné obuvou, ktorá sa hodí pre rôzne činnosti. Ak máte to šťastie a vyžívate sa na vlastnej záhradke, v podstate sa bez nich nezaobídete. Dajú sa využívať celoročne, teda nielen pri jesennom rytie, a nie vždy sa musí jednať o klasický vysoký typ. Podobne ako u iných druhov pracovnej obuvi je však dôležité, vedieť sa o ne dobre postarať.
  Existujú dve hlavné formy povrstvenie pracovných rukavíc, a síce kombináciou materiálov a máčaním. My sa zameriame skôr na druhú menovanú metódu. Máčanie rukavíc spočíva v namáčanie špeciálnej keramickej formy, ktorá kopíruje tvar ľudskej ruky, vo vytvorenej polymérové kúpeli. Nasleduje vytvrdnutí a uschnutí materiálu v peci. Rôzne typy rukavíc sa však máča v odlišných materiáloch, kedy je rozhodujúci najmä ich zaťaženie a špecializácie.
  Ak pracujete rukami a v náročnejšom prevádzke, tak iste viete, aké dôležité sú pracovné rukavice. V zime chráni proti chladu, ale predovšetkým slúži celoročne k ochrane rúk proti zraneniam, často poslúži tiež pre uľahčenie niektorých prác, ako určitý stabilizačný prvok. Samostatnú kategóriu potom tvoria zimné pracovné rukavice, pri ktorých oceníte niektoré úpravy do chladnejšieho klímy.
  Moderné pracovné oblečenie, to už dávno nie sú len obyčajné montérov, môžete sa stretnúť s mnohými veľmi zaujímavými materiálmi, ktorých ochranná funkcia zaistí, že sa len tak nezraníte, a to ani pri náročnejšiu prácu. časo sa jedná o materiály, ktoré vychádza z prevratných technológií a využívajú sa v takých odvetviach, ako je armáda alebo dokonca kozmickej inžinierstva. Nielen, že chráni, ale tiež zvýši váš komfort.
  Nájde sa celá rada pracovných profesií, ktoré sú prevádzkované v zimnom období a vo vonkajšom prostredí. Zníženie teplôt potom znamená nutnosť zvýšenie pohyblivosti a často tiež vyššiu náročnosť pracovných úkonov. Ak má zostať pracovník stále vysoko efektívne, nebude od veci nosiť zimné pracovné oblečenie, ktoré dokáže odolávať aj veľkým mrazom, bude teda zateplené. Platí to nielen pre odbory pracujúce trvalo vonku, ale aj pre tie osoby, ktoré bývajú väčšinu času vo vnútri a do chladu vychádza iba niekedy.
  Leto je síce už minulosťou, to ale môže znamenať veľké zľavy letného oblečenia. Aj v túto chladnejšie dobu sa teda oplatí nakupovať pracovné oblečenie do teplejšieho počasia. Veľmi podstatné sú výrobné materiály, ktoré by mali dobre zvládať vyššie teploty a pracovníkovi zaručiť komfort. Mali by disponovať hlavne priedušnosťou a ľahkosťou, pri tom ale aj odolnosťou, bez ktorej sa pri pracovnej činnosti nezaobídeme.