Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Letné pracovné oblečenie a vhodné materiály

  03 12 2019

  Leto je síce už minulosťou, to ale môže znamenať veľké zľavy letného oblečenia. Aj v túto chladnejšie dobu sa teda oplatí nakupovať pracovné oblečenie do teplejšieho počasia. Veľmi podstatné sú výrobné materiály, ktoré by mali dobre zvládať vyššie teploty a pracovníkovi zaručiť komfort. Mali by disponovať hlavne priedušnosťou a ľahkosťou, pri tom ale aj odolnosťou, bez ktorej sa pri pracovnej činnosti nezaobídeme. Požadované vlastnosti:

  • Priedušnosť a odvetrávanie
  • Odvod vlhka a potu
  • Voľnosť pohybu
  • Ľahkosť, pri tom odolnosť
  • Schopnosť ochladzovať telo

  Materiály z prírody

  Na leto sú všeobecne doporučované práve prírodné materiály pracovného oblečenia. A tým naozaj najlepším je bavlna, ktorá zaistí príjemné pocitu pri styku s pokožkou, navyše nie je náročná na údržbu, pranie a žehlenie nie je obmedzované nižšími teplotami. Ale pozor, bavlna môže trochu oťažieť, keď nasiakne vodou, preto je bavlnené pracovné oblečenie vhodné skôr do sucha, prípadne pod nepremokavú bundu. Bavlna je jemná a príjemná na dotyk, dosahuje vysokú odolnosť proti oderu a výborne odvádza telesnú vlhkosť.

  syntetické materiály

  Druhú skupinu nám logicky tvoria syntetické, teda umelé materiály, ako je napríklad polyester. Ten sa pri tom hodia nielen na výrobu letného pracovného oblečenia, ale aj zimného. V zime vie zahriať, zatiaľ čo v lete zase ochladzovať. Vďaka polyesteru sa budete menej potiť a nebude vám toľko hroziť dehydratácia. Okrem odvádzanie potu však ponúka polyester tiež ďalšie plusy. Hlavne hovoríme o ľahkosti a priedušnosti, k tomu je naozaj veľa odolný proti roztrhnutiu či oderu. Veľmi dobre sa čistí. Letné horúčavy ešte nemusí znamenať, že budete v práci pobehovať iba v kraťasoch, nebráňte sa viac zahaliť a využívať prvky ako sú dlhšie rukávy a nohavice, prípadne sa chráňte vhodnou pokrývkou hlavy a krku, nech vás nespáli dotieravé slnečné lúče.