Hľadanie
E-mail obchod@pracovnaochrana.sk  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Letné materiály pracovných odevov

  07 jún 2020

  Možno pracujete v klimatizovaných priestoroch, a tak moc neriešite, z akých materiálov je vyrobené vaše letné pracovné oblečenie. Veľa pracovníkov je však nútená pohybovať sa vonku, a to aj v tých najväčších horúčavách. Pokiaľ k samotnému teplu pridáte ešte pohyb, je naporúdzi, že potenie sa dostaví veľmi skoro. Preto má zmysel zvoliť si letné pracovné odevy z tých správnych materiálov. Základom je vždy to, aby dané oblečenie bolo vzdušné, zároveň ale musia spĺňať aj ďalšie predpoklady.

  Vlastnosti, ktoré sú najdôležitejšie:

  • Vzdušnosť, kvalitné odvetrávanie
  • Čo najlepší odvod potu
  • S tým súvisiace schopnosť prispievať k ochladzovaniu tela
  • Voľnosť pohybu
  • Príjemnosť dotyku s pokožkou

  Prírodné materiály

  Otázka, či si zvoliť prírodné alebo syntetické materiály pre pracovné oblečenie na leto je rovnako zásadný. Ak sa teda rozhodnete pre materiály z prírody, môžete očakávať trochu lepšie vlastnosti v teplejšej časti roka, než je tomu u syntetiky. A samozrejme, tou najlepšou variantou je bavlna, ktorá je príjemná v kontakte s telom, kvalitne odvádza pot a keď už ním nasiakne, jej pranie a údržba nie sú náročné. Bavlna je ale tiež nečakane odolná proti oderu a pretrhnutiu a tričká z nej vyrobené sú v sparných letných dňoch výbornou voľbou.

  Syntetické materiály

  Súčasné umelé materiály pracovných odevov nie sú zďaleka vhodné len na zimu, a zvlášť polyester si nájde svoje využitie aj pri práci v lete. Jeho hlavným prínosom je schopnosť chrániť pred nadmerným teplom, a tým pádom tiež obmedzovať potenie. Zamedzí zbytočnej strate tekutín, navyše je to materiál veľmi ľahký a priedušný. Ak si vyberiete práve letné pracovné oblečenie z polyesteru, nemusíte sa obávať ani dlhých nohavíc a rukávov, ktoré vás budú chrániť proti spáleniu slnečnými lúčmi. V kombinácii s vhodnou pokrývkou hlavy potom nedôjde ani k zdravotným komplikáciám, teda vám nebude hroziť úpal, úpal, alebo dehydratácia.